Vše začalo kdysi pořízením pouličního kocourka Dykýska. Díky němu jsem se rozhodla pro málopočetné plemeno - egyptskou Mau. Kouzlu Mau jsem okamžitě propadla. Čím mě egyptská Mau zaujala? Především svou fascinující historií, vzhledem a přátelskou povahou... 

Jejich melancholický angreštový pohled, který vás přenese do starodávného Egypta, kde byly tyto kočky uctívány, zbožňovány, chráněny a mumifikovány vypovídá mnohé... O to více si lidé mohou vážit jejich fasinujících přímých potomků s něžnou přátelskou povahou. Jejich krása je prostě fascinující. 

Neplánovaně jsme začali jezdit na výstavy. A výstavy nás baví. Našim cílem je mít v našich odchovech především zdravá koťátka a typické elegantní linie egyptské Mau s příjemnou povahou. 

Po dlouhém a usilovném hledání jsme objevili "tu pravou ořechovou Mau" kocourka i kočičku, pro náš chov. Při výběru dalších Mau jsme ještě více nároční a s výběrem při jejich malopočetnosti to není snadné... Naše Maus jsou pravidelně a preventivně pod odborným veterinárním dohledem a chovné páry jsou testovány.  

Mau znamená ve starém Egyptě slunce a v překladu je Mau kočka. Má zajímavou a ze všech plemen nejstarší historii. Plemeno Egyptská Mau je fascinující nejen svým podmanivým vzhledem malého tygra, ale také svojí přirozenou inteligencí, příjemnou klidnou, hravou a milující povahou ke svému oddanému dvounožci. 

Dokáží vykouzlit úsměv na tváři, hřejivý pocit v srdci, ale současně pocit odpovědnosti a lásky od svých dvounožců. Typické výstižné rysy plemene egyptské Mau jsou zvědavost, harmonie, loajalita, přátelská povaha, mají rádi klidnou domácnost s občasnými hrami s vábničkou a aportováním a s velkou dávkou rozmazlováním v náručí... 

Egyptská Mau je zvyklá na smečku ostatních Mau a její vztah od kotěcího či mladého věku k dětem a psům je v harmonii.   

Přirozená strava koček je "ulovená kořist" PREY MODEL RAW (PMR). Kočičí strava by měla být především MOKRÁ a obsahovat MASO. Správné krmení je základ kočičí dlouhověkosti. Ideální je domácí strava, kterou můžeme připravit sami a tím mít přehled co naše kočka jí. Maso v potravinářské kvalitě s vybranými přírodními doplňky, jednodenní kuřátka, myšky... Domácí stravu můžete kombinovat s masovými konzervami s minimálně 70% masa a v malém množství i holistické granule. 

"Stálé samovzdělávání v chovu nás naplňuje a posouvá kupředu..."

"Moudrých a zkušených lidí, kteří chovatelství posouvají kupředu si vážíme a vzájemného přátelství si ceníme."