Chovatelská stanice vzácného plemene EGYPTSKÁ MAU nese chráněný název Yá Moasi, CZ pod registr.č. 6361 u mezinárodního registru FIFe. Prvního kocourka Erica jsme si pořídili v r. 2010 ze švýcarských linií.  

Jsme malá chovatelská stanice a příležitostně máme také koťátka vhodná pro domácí mazlíčky a rozmazlování.

 
Koťátka jsou radost, ale především zodpovědnost
Koťátka jsou radost, ale především zodpovědnost

Naši tygříci jsou právoplatnými a milovanými členy naší rodiny. Žijí s námi v rodinném domě na předměstí Prahy. Jejich angreštové uhrančivé zelené oči vás svým melancholickým tajemným výrazem dokáží přenést zpět do starověkého Egypta, kde toto plemeno bylo uctíváno, zbožňováno a chráněno. Mau znamená ve starém Egyptě slunce a v překladu je Mau kočka. Má zajímavou a ze všech plemen nejstarší historii. Plemeno Egyptské Mau je fascinující nejen svým tajemným podmanivým vzhledem, ale také svojí povahou, oddaností, věrností, sladkým melodickým hlasem.

 

Pravidelně jezdíme na mezinárodní víkendové výstavy do Čech a do zahraničí, kde se rádi setkáváme s našimi přáteli. Naším největším výstavním úspěchem bylo ocenění našeho prvního Mau kocoura Erica v Rakousku, kde vyhrál BIS, BOC III, BOB tedy nejvyšší možný titul na výstavě. Pár dalších pohárů BIS a BIV máme spíše ze zahraničí. Největším chovatelským úspěchem je ale to, že o naše šelmičky je zájem v zahraničí a že spolupracujeme s chovateli, kteří jsou uznávaní. Naše Mau již posílili chov různých evropských zemích.

V chovu se zaměřuji na kvalitu nikoli na množství. Při výběru nových šelmiček pro naší stanici jsem velmi opatrná a vybíravá, což je složité, jelikož jde o málo početné a velmi drahé plemeno. Koťátka od nás která jsou vhodná pro chov a výstavy putují za našimi přáteli - chovateli do zahraničí a nebo zůstanou s námi.

Přirozená strava koček je "ulovená kořist" PREY MODEL RAW (PMR). Kočičí strava by měla být především MOKRÁ a obsahovat MASO. Správné krmení je základ kočičí dlouhověkosti. Nejlepší je domácí strava, kterou můžeme připravit sami a tím i mít dohled co přesně naše kočka jí. Krmím potravinářským masem s vybranými přírodními doplňky. Dále kupuji jednodenní kuřátka, myšky, Barf a doplňky, také konzervy a v malém množství jako doplňěk stravy prémiové granule.


Pravidelné očkování, potřebné testy, preventivní veterinární prohlídky, vyšetření stolice a odčervování, to vše je samozřejmostí. Klademe důraz na welfare všech našich miláčků.