EGYPTSKÁ MAU (Egyptian Mau)

Naše chovatelská stanice Yá Moasi,CZ se zaměřuje na egyptskou Mau. V roce 2010 jsem si pořídila prvního ročního kocourka egyptské Mau Erica Nohradska růže,CZ. Od té doby se věnujeme chovu koček plemene egyptská Mau se specializací na barvu stříbrnou (Silver, Mau ns 24) a na barvu kouřovou (Smoke, Mau ns). Jem členkou ZO u SCHK mezinárodní organizace chovatelů koček FIFe a řídíme se etickým kodexem, chovatelskými a výstavními předpisy. Spolupracujeme dlouhodobě se zkušenými a seriózními chovateli v zahraničí. Na MVK jezdíme každým rokem od různých ZO SCHK a od TICA, pořádané Coolcats. 

Plemeno egyptská Mau mající jednu z nejstarších historií koček na světě si zaslouží v absolutní úctě posouvat šlechtění na nejvyšší úroveň s citem, empatií a s rozumem.

Našim cílem je mít v našich odchovech především zdravá koťátka a typické elegantní linie egyptské Mau s příjemnou povahou. S tím souvisí i naše snaha o co nejlepší podmínky ve všech směrech tak aby naše Bohyně a Bohové žili u nás (ačkoliv my žijeme spíše u nich...) v harmonii a ve zdraví a měli přirozený jídelníček, na který jsou kočky zvyklé již přes tisíce let. Při výběru egyptské Mau jsme nároční a s výběrem při jejich malopočetnosti to není snadné... 

Koťátka jsou u svých maminek do té doby dokud jsou kojená, tedy do jejich 4 až 5 měsíců. Jsou zvyklá na postupný přechod na pevnou stravu, na hraní, mazlení a rozmazlování, ale také na způsobnou výchovu, hygienu, chození na záchůdky, na běžný ruch v domácnosti v RD a na jízdu v autě... Co mají sebou do nových domovů naše koťátka s rodokmen na mazlíčka, pro která vybíráme velmi zodpovědně a důsledně zájemce se stejným nadšením jaké máme i my? Více info zde.

Náš chov je testovaný na běžné kočičí nemoci a výsledkem je, že máme naprosto zdravé rodiče i koťátka což nám potvrzují i přátelé v zahraničí, kteří si od nás kotě pořídili. Egyptská Mau je naštěstí jedno z nejvíce zdravých plemen. Přesto pravidelné a preventivní veterinární kontroly jsou samozřejmostí. Seriózní zájemci o mazlíčka pište, volejte... Vždy všem ráda odpovím!

Nezapomeňte v emailu uvést č. mobilu, na který můžeme zavolat. V opačném případě považujeme dotazy za anonym a nereagujeme... Pokud budete volat a nestihneme hovor vzít, zavoláme vám co nejdříve zpět. Děkujeme za pochopení.

KONTAKT

Naše koťátka v zahraničí vyhrávají na mezinárodních výstavách BOB i několikrát po sobě...

Naše výstavní začátky...