EGYPTSKÁ MAU (Egyptian Mau)

Naše chovatelská stanice Yá Moasi,CZ se zaměřuje na plemeno egyptská Mau. V roce 2010 jsem si pořídila prvního ročního kocourka egyptská Mau Erica Nohradska růže,CZ. Od té doby se věnujeme chovu koček plemene egyptská Mau se specializací na barvu stříbrnou (Silver, Mau ns 24) a na barvu kouřovou (Smoke, Mau ns). Jem členkou ZO u SCHK mezinárodní organizace chovatelů koček FIFe a řídíme se etickým kodexem, chovatelskými a výstavními předpisy. Spolupracujeme dlouhodobě se zkušenými a seriózními chovateli egyptských Mau v zahraničí. Na mezinárodní výstavy koček jezdíme každým rokem od SCHK a od TICA.

Na co jsme hrdí? 

Už náš první kocourek Eric Novohradská růže,CZ vyhrál BOB v Rakosku a vyjeli jsme s ním na mezinárodních (především zahraničních výstavách) titul SC. 

Stejně tak i jeho dcera Athénka získala titul SC v brzkém věku. 

Koťátka z našeho odchovu u našich zahraničních přátel vyhrávají ve světě BOB a JW v letech 2019 a 2020!  A to je krásný úspěch!

Henk vyhrál s naší Fessonií BOB několikrát a Fesí má titul JW.

Zivile s naší Ištar vyhrála také několikrát BOB a i Ištar se pyšní titulem JW. 

Bias u Sakineh a Peter z našeho druhého vrhu má titul SC.

Aháček z našeho prvního vrhu kterého si pořídila Ivanka Směříčková má ve svém zralém věku už také titul SC. Vážím si toho, že titul s ním dokončil Pavel Směřička v jeho nelehké životní situaci.

Úspěchů je mnohem více...

Naše koťátka dělají radost také jako domácí mazlíčci a naplňují smyslplně život svým úžasným dvounožcům, kterým děkujeme za zpětné vazby a krásné fotky a videa. Velmi si vážíme všech, kteří naše egyptské Bohy milují stejně jako my :-)

Plemeno egyptská Mau má jednu z nejstarších historií koček na světě a zaslouží si posouvat šlechtění na nejvyšší úroveň s citem, empatií a s rozumem.

Našim cílem je mít v našich odchovech především zdravá koťátka egyptské Mau a typické elegantní linie egyptské Mau s příjemnou povahou. S tím souvisí i naše snaha o co nejlepší podmínky ve všech směrech, tak aby naše Bohyně a Bohové žili u nás (ačkoliv my žijeme spíše u nich...) v harmonii a ve zdraví a měli vyvážený jídelníček. 

Při výběru nové egyptské Mau jsme pokaždé nároční a s výběrem při jejich malopočetnosti to není snadné... 

Koťátka egyptské Mau jsou u svých maminek do té doby, dokud jsou kojená. Což bývá do 4 až 5 měsíců. Jsou zvyklá na hraní, mazlení, rozmazlování, na způsobnou výchovu a na běžný ruch v domácnosti. Žijí s námi jako naše děti... Samozřejmě jsou čistotná. 

Co mají koťátka sebou do nových domovů, pro která vybíráme zodpovědně zájemce se stejným nadšením jaké máme i my? Více info zde.

Náš chov je testovaný na běžné kočičí nemoci a výsledkem je, že máme naprosto zdravé rodiče i koťátka což nám potvrzují i přátelé v zahraničí, kteří si od nás kotě pořídili. Egyptská Mau je naštěstí jedno z nejvíce zdravých plemen. Přesto pravidelné a preventivní veterinární kontroly jsou samozřejmostí. 

Seriózní zájemci o mazlíčka pište, volejte... Vždy všem ráda odpovím! Nezapomeňte v emailu uvést č. mobilu, na který můžeme případně zavolat...

KONTAKT

Naše koťátka v zahraničí vyhrávají na mezinárodních výstavách BOB i několikrát po sobě...

Zivile Junevic & Ištar Yá Moasi,CZ 11.07.2020: 

Naše výstavní začátky...