Dotazník pro zájemce o egyptskou Mau

12.10.2018

Dotazník pro budoucího majitele kočky nám pomůže poznat, které kotě pro Vás bude nejlepší. Povahově jsou si egyptské Mau milé, přátelské, mazlivé, věrné a citlivé... Každé koťátko má svojí osobnost, stejně jako lidé.  Jde o živou bytost, naše vymazlené miminko a tak nás pochopitelně zajímá co nejvíce otázek o Vás, do jaké rodiny naše mimi může jít. S budoucím majitelem chceme být v kontaktu.

ZÁJEMCE

Jméno:

Telefon:

E-mail:

Adresa: 

Věk:

Profese:

ZKUŠENOSTI A ZNALOSTI

Měli jste někdy kočku? Prosím popište okolnosti kdy, jakou kočku, příp. jak dlouho atd.

Měli jste někdy jiné zvířátko? Jaké?

Co víte o povaze egyptské Mau? Víte, že jde o velmi citlivé plemeno?


OČEKÁVÁNÍ

Co je hlavním důvodem a zájmem pořídit si egyptskou Mau?

Např. "Chci mít společnost, děti touží po domácím zvířátku, chceme mít doma více veselo, nedávno nás opustila kočička... Vzrušuje mě její minulost, protože... Chci dekoraci do mého prostředí"... atp.  

Více informací pomůže :) 

ZÁJEM
Preferujete odrostlejší kočku, protože už je vychovaná a klidná. Nebo spíše kotě, které vyžaduje mnohem více času, více krmných dávek za den, ale chcete si ho "vychovat" a užít si s ním jeho roztomilost, ale i pubertu?


KOČIČKU NEBO KOCOURKA?


Jakou kočku hledáte? Např. tichý společník, aktivní člen rodiny, mazlivá a tulivá společnice, atd. Barvu? Stříbrná/Kouřová? 


PÉČE
Kdo se bude doma o kočku starat?
Kolik času budete moc věnovat své Mau?
Znáte péči o kočku? Víte co jí, co pije a co potřebuje ke svému spokojenému a zdravému životu?
Máte vybranou veterinární kliniku, kam budete jezdit na očkování a preventivní prohlídky? Pokud ano, kterou?
Kolik očekáváte, že bude kočka vyžadovat pozornosti? Např. "Doufám, že se bude ráda mazlit, stačí mi občasný kontakt, nevadí mi, že se kočka nechce mazlit, rád/a se na ni budu jen dívat"...


DOVOLENÁ
Kam s kočkou - až pojedete relaxovat? Příp. na služební cestu atp.?
Např. "Mau budeme brát sebou..., dáme jí do hotelu..., hlídat bude soused, kamarád, příbuzný"...


TOLERANCE - VÝCHOVA
Kde máte míru tolerance?
Např. "Jsem velmi tolerantní, je to kočka a že něco občas rozbije, to k životu tomu patří... Budu to tolerovat u kotěte, ale dospělá kočka by takové věci dělat neměla. Nebo předpokládám, že nic nezničí... Jsem cholerik, kočku chci protože očekávám, že mě uklidní..."


PROSTŘEDÍ
Prostředí: V jakém domě/bytě bude kočka bydlet ? Nový, starý, velký, malý, světlý, tmavý, udržovaný, neudržovaný, přehnaně udržovaný, v hlučném, prašném nebo tichém prostředí v přírodě.... s možností instalovat sítě do oken ... A jak velký bude mít prostor k dispozici?

"Víte, že Mau miluje čerstvý vzduch, teplo, prostor, výhled z otevřeného zasíťovaného okna, vaší občasnou pozornost a že přes den obvykle spí..."

Bude mít Mau přístup do všech místností, tam kam půjdete vy? Pokud ne, kam nebude mít přístup? Např. do prádelny, garáže... A kam ano.
Bude mít kočka přístup ven? Kam přesně? Např. "na zahradu, na střechu, na terasu, přes silnici na pole, chráněný výběh"...

Kde bude mít kočka místo pro toaletu, škrabadlo (u slunného okna) a jídelní misky (tam kde je nejmenší pohyb a klid na jídlo)? 

Jaká je vaše domácnost? Např. tichá, ráno a večer hektická a přes den klidná, celý den se něco děje, jsme spíše uzavření a rádi doma, jsme spíše společenští, hodně cestujeme, atd.


SPOLEČNOST
Společnost: Kolik lidských členů rodiny kočku přivítá? Malí, odrostlí, hluční, tichý?...
Těší se na kočku všichni stejnou měrou?
Máte doma jiná domácí zvířata? Jaká? Kolik?


ČASOVÉ MOŽNOSTI
Kolik času budete moct s kočkou trávit? Např. čas, který bude potřeba pro krmení, čištění toaley a občasné pomazlení... "Chci, aby kočka byla stále se mnou a dělala mi společnost; kromě nutného času si budu chvíli s kočkou hrát ráno a večer; s kočkou chci trávit aktivní čas hraním; budu se kočce věnovat, když si sama přijde říct, atd."


Těšíme se na Vaše odpovědi, které zůstanou v rámci ochrany soukromí v bezpečí.